Databáze dodatků k osvědčení

Databáze umožňuje zájemcům vyplnit online žádost a získat dodatek, středním školám vydávat dodatky svým absolventům.

Výhody dodatku k osvědčení

• Je zdarma ve 4 jazycích.
• Přiložíte ho k životopisu a ukážete své dovednosti.
• Pomůže při hledání práce.

Prohlédněte si dodatky k aktuálním středoškolským oborům vzdělání:

Přihlášení pro školy

Registrovat školu Zapomenuté heslo
Europass – dodatek k osvědčení

Co je Europass  dodatek k osvědčení

  • Dokument doplňující osvědčení o středním a středním odborném vzdělání (vysvědčení o závěrečné zkoušce, výuční list, vysvědčení o maturitní zkoušce), který využijete při hledání studia, práce nebo brigády.
  • Vztahuje se na kvalifikaci držitele - je tedy totožný pro všechny osoby se stejným oborem vzdělání, neuvádí se na něm jméno držitele, ale kód a název oboru a adresa školy.
  • Na rozdíl od známek slovně popisuje získané obecné a odborné kompetence a možné profesní uplatnění.
  • Uvádí dosaženou úroveň kvalifikace podle Evropského rámce kvalifikací (EQF), která umožňuje porozumět a porovnat dosaženou kvalifikaci s jiným vzdělávacím systémem v Evropě.
  • Je vydáván zdarma v českém a cizím jazyce (angličtině, němčině, francouzštině).

 

Aktuality a upozornění

Od pondělí 22. února má tato databáze novou podobu. Všechny její funkce pro Vás zůstávají zachovány. V případě, že něco nebudete moci najít nebo nebude fungovat, obraťte se na nás telefonicky, případně e-mailem.


Informace pro školy: 
Nadále pracujeme na aktualizaci dodatků pro tento školní rok, aby hodnocení společné části maturitní zkoušky odpovídalo novele vyhlášky č. 177/2009 Sb. 
Stažení aktuálních dodatků pro školní rok 2020/2021 bude z těchto důvodů možné až na začátku března 2021, kdy by měly být dokončeny všechny úpravy. 

Děkujeme za trpělivost. 

Tento projekt byl realizován za finanční podpory Evropské unie a programu Erasmus+. Za obsah sdělení odpovídá výlučně autor. Sdělení nereprezentují názory Evropské unie a Evropská komise nezodpovídá za použití informací, jež jsou jejich obsahem.

Národní centrum Europass ČR
tel. 773 765 000
europass@npi.cz
© 2021 NPI ČR